Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 kwietnia 2022
Szkolenie z ustawy o obronie Ojczyzny
W Centrum Operacji Morskich – Dowództwie Komponentu Morskiego odbyło się dzisiaj szkolenie kadry dotyczące najważniejszych rozwiązań regulujących zawodową służbę wojskową, które wprowadza ustawa o obronie Ojczyzny.

Pod koniec marca w Akademii Sztuki Wojennej odbyło się centralne szkolenie, na którym przekazano najważniejsze informacje na temat ustawy. Organizatorami wydarzenia było Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Departament Edukacji Kultury i Dziedzictwa MON. Wspomniana ustawa tworzy nowe możliwości i perspektywy dotyczące służby w Siłach Zbrojnym RP. Z uwagi na obszerność zmian  w stosunku do obecnie obowiązujących unormowań MON uruchomiło cykl szkoleń dla żołnierzy zawodowych z nowych przepisów. Ich intencją jest, by każdy żołnierz zawodowy miał pełną wiedzę na temat wprowadzanych ustawą o obronie Ojczyzny zmian.

W ramach komunikacji wewnętrznej zaplanowano system szkoleń kaskadowych do szczebla jednostki wojskowej włącznie. Podczas spotkań żołnierze między innymi otrzymują informacje o dostępnych materiałach szkoleniowych, informatorach, prezentacjach szkoleniowych i opracowaniach tematycznych.

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie z ustawy o obronie Ojczyzny

Zobacz więcej w galerii: Szkolenie z ustawy o obronie Ojczyzny
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego
Waszyngtona 44
81-301 Gdynia
tel. 261263919
fax. 261261487
com.rzecznik@ron.mil.pl

    
  • BIP